niedziela, 29 lipca 2012

Dlaczego samolot lata?


Samoloty są ogromne i z powodzeniem zmieszczą na pokładzie całą Warszawę albo pół Łodzi. Bardzo trudno dostać miejsce w samolocie, a że chętnych jest wielu, bilety na lot trzeba kupować z dużym wyprzedzeniem. 

Gdy w samolocie znajdą się mieszkańcy całej Warszawy, zapną pasy i zabiorą się za jedzenie kanapek z jajkiem, do Warszawy przyjeżdżają ochroniarze, którzy pilnują opuszczonych na czas podróży mieszkań, domów i fabryk, aby nikomu nie przyszło do głowy wejść do mieszkania, domu, fabryki i zabrać coś, co nie jest jego. W związku z tym, że godzina pracy ochroniarza kosztuje siedemset osiemdziesiąt pięć złotych, mieszkańcy Warszawy muszą szybko wrócić na miejsce - do mieszkania, domu, fabryki. 

Gdyby samolot jechał więc do celu podróży i z powrotem na swoich małych kółeczkach, podróż trwałaby tysiąc dwieście trzydzieści trzy godziny, a na to mieszkańcy Warszawy nie mogą sobie pozwolić, gdyż mają do zapłacenia rachunki za prąd, a do kupienia chleb orkiszowy i wodę niegazowaną. Dlatego też samolot lata, aby podróż szybciej minęła. Można więc raz-dwa obrócić w jedną i drugą stronę i odprawić ochroniarzy do drugiej pracy, czyli do Łodzi, a przy tym zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz